Gå till innehåll
IFK Falun Alpin
IFK Falun Alpin

Välkommen till IFK Falun Alpin's årsmöte!

Årsmötet kommer att genomföras tisdagen den 5 september kl. 19:00

Plats: Källviksbackens värmestuga.

Alla medlemmar i IFK Falun Alpin ta nu chansen och delta vid årsmötet. Under mötet får du information om vad vi gjort och vad siktet är inställt på kommande år. Årsmötet är också ett ypperligt tillfälle att få en bra sammanfattning om klubbens verksamhet och framtida plan samt ställa dina frågor. För att ta bort en myt, nej du blir inte intvingad till en styrelseroll eller annan nyckelroll under mötet, det arbetet har redan valberedningen gjort, men självklart om du är intresserad av ett styrelseuppdrag hör av dig till valberedningen. Att vara delaktig på olika sätt i en förening är både kul, lärorikt och du får ett stort trevligt kontaktnät.

Till årsmötet hoppas vi eller snarare förväntar vi oss att minst en vårdnadshavare till aktiv medlem deltar. Din kompetens, åsikt och engagemang är viktig för klubbens framtid.

Årsmöteshandlingar kommer att publiceras på hemsidan en vecka innan årsmötet.

Välkommen!

Styrelsen IFK Falun Alpin

Publicerad: 2023-08-14

Senast uppdaterad: 2023-08-14

Författare: Per-Olov Ljung

Besöksadress

Hinsnorsvägen
791 93 Falun

Postadress
IFK Falun Alpin - Skidor
Box 100
79123 Falun

Kontakta oss

Tel: 023-38 31 880
E-post: info@falunalpin.nu